воскресенье, 17 мая 2015 г.

Модуль 11


Після вивчення цього модуля я задумалася, як найефективніше провести демонстрацію свого портфоліо, та як надати конструктивні відгуки для портфоліо інших учасників.
Я зрозуміла, що якщо учні знають, що їх проекти будуть представлені ширшій аудиторії, ніж клас, то їх навчання буде ефективніше.

Модуль 10


               Я закінчую навчання за прграмою Intel. Портфоліо майже готове.
Під час роботи над десятим  модулем я міркувала, яким чином я зможу ефективніше навчати учнів відповідно до їх потреб.
               Я зрозуміла, що головне – це правильна постановка запитань. Добре продумані запитання спонукають до  змістових зв’язків між навчанням і реальним життям.  Також в навчальному процесі, побудованому на реальних потребах учнів важливі взаємовідносини учнів і вчителів, атмосфера навчальної кімнати , впровадження стратегій проектного навчання.

Також я внесла останні зміни у план вивчення теми, створила презентацію захисту Портфоліо .

Модуль 9


                 При опрацюванні дев’ятого модуля я міркувала, як я можу допомогти учням стати цілеспрямованими в навчанні. Перехід до навчання , що будується навколо потреб учнів вимагає адаптації як учителя, так і учнів. Вчителі мають працювати разом з учнями, щоб допомогти розвинутися навичкам самоспрямованості. Учні мають бути активними у  власному навчанні.
                 Я зрозуміла, що можу диференціювати навчання у чотирьох напрямках: зміст, процес, результати, навчальне середовище.Я можу планувати навчальний процес, враховуючи різні модальності, включаючи візуальні, аудіальні  способи сприйняття інформації, різні ступені розвитку  учнів.
                 Цей модуль допоміг мені впевнитися, що задоволення навчальних потреб учнів вимагає відповідного спонукання та заохочення, щоб вони стали впевненими та незалежними в навчанні

Модуль 8

  Під час вивчення цього модуля я міркувала, як можна використовувати інформаційно-комунікаційні технології для підтримки та оцінювання навчання учнів,  яким чином формуюче оцінювання допоможе мені покращити навчальний процес, та  як залучення учнів до процесу оцінювання змінює їх ставлення до навчання та допоможе досягнути поставлених навчальних цілей. 
         Оцінювання повинно вестися постійно протягом  всього проекту та включати оцінювання всіх навичок і знань включених в навчальні цілі. Я вважаю, що при виконанні проектної діяльності потрібно проводити оцінювання відповідей на змістові запитання , рівня формування мислення вищих рівнів, навичок  21 століття, рівня спілкування,  рівня командної роботи, уміння виконувати самоспрямування.
        Я зрозуміла, що для ефективного та об’єктивного оцінювання потрібно спочатку самому створити приклад учнівської роботи, щоб визначити критерії, які потрібно обов’язково оцінювати  в учнівській роботі, переконатися, що визначені критерії відповідають  встановленим навчальним цілям. В описах форм оцінювання треба використовувати слова, які ясно  і точно характеризують продукт діяльності учнів.Для оцінювання рівня розуміння учнями теми можна використовувати підсумкове оцінювання,
Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає оцінювання, зосереджене на потребах учнів.

Модуль 7


      В ході опрацювання сьомого модуля  я міркувала, як створення прикладу учнівської роботи допоможе мені уточнити очікування від вивчення теми і покращити методику навчання. 

     Я зрозуміла, що для успішного створення прикладу учнівської роботи потрібно дати відповіді на основні запитання, володіти концепціями, навичками та знаннями.   

  Потрібно відслідковувати зв’язки з реальним світом, життям учнів та впроваджувати відповідне та ефективне використання ІКТ. 

    Для прикладу  учнівської роботи в моєму проекті найкраще підійде вікі-стаття, блог.

Модуль 6


        Під час опрацювання цього модуля я міркувала про те, які зміни може внести використання сервісів Веб 2.0 щодо спілкування та співпраці  у навчанні моїх учнів, а саме електронна пошта, чати, форуми дозволяють спілкуватись з партнерами, які знаходяться далеко, отримувати і надавати інформацію, обмінюватись досвідом, виконувати взаємонавчання.
         Блоги, вікі та онлайн-документи для спільного редагування дозволяють учням співпрацювати в проектах, ділитися думками, редагувати чужі документи та отримувати поради щодо своїх.

Модуль 5


             В процесі опрацювання модуля 5 я міркувала, які зміни внесе використання інтернет-ресурсів  у процес навчання моїх учнів. 
                Я зрозуміла, що можу використовувати Інтернет-ресурси як потужний інструмент для проведення досліджень, майстерне використання пошукових систем допомагає ефективно шукати потрібну інформацію.
              Дуже важливо, що під час пошуку інформації в інтернеті потрібно націлювати учнів на дотримання авторського права. 
              Також обов’язково в учнів треба формувати вміння критично оцінювати веб-ресурси та зважати на цілу низку факторів при визначенні достовірності та цінності інформації на веб-сторінках для використання в проектах.

Модуль 4


         В результаті опрацювання цього модуля я уточнила Основні запитання проекту.

         Я обдумала важливість формуючого оцінювання і зрозуміла, що оцінювання навчальних проектів має здійснюватись протягом всього навчального процесу. Потрібно оцінювати важливі цілі проекту, залучати учнів до процесу оцінювання, використовувати різні стратегії оцінювання, враховувати навчальні потреби учнів. Також важливим є заохочувати самоспрямування та співпрацю, відслідковувати прогрес учнів, бачити розуміння змісту та володіння навичками.

         Формуюче оцінювання варто використовувати не лише в проектній діяльності, а й при проведенні звичайних традиційних уроків. Воно підвищує мотивацію в навчанні.

Модуль 3

           
          Цей модуль допоміг мені зрозуміти важливість для ефективного вивчення теми основних запитань: Ключове запитання стосується великих ідей і концепцій і допомагає учням усвідомити зв’язок теми, яка вивчається з реальним життям, Тематичні запитання сприяють пошуку відповіді на ключове запитання, а змістові запитання розкривають саму суть  даної навчальної теми.
          Я усвідомила, що дослідницькі проекти будують зв’язки між навчальними предметами і реальним життям. Їх можна використовувати для формування навичок дослідницької діяльності, уміння планувати власну діяльність, ефективного спілкування, вирішення проблем, прийняття аргументованих рішень та демонстрації своїх знань та вмінь цільовій аудиторії.
         Я зрозуміла, що весь проект повинен бути націлений на розкриття основних запитань.

четверг, 9 апреля 2015 г.

Модуль 2


Метод проектів - хороший метод, але не всі нюанси його використання я знаю. Думаю, що завдання підготувати публікацію про метод проектів дасть мені можливість краще зрозуміти сам метод і методику його використання.
Приклади Портфоліо стоврених за новою версією вселили надію, що всі труднощі можна подолати. Але працювати прийдеться багато...
Ознайомилась з формою оцінювання, визначила етапи оцінювання в роботі над моїм проектом

Модуль 1


Цей модуль допоміг мені зрозуміти цілі, завдання навчання на цьому тренінгу. Я відмітила для себе, що навчання за методом проектів базується на навчальних потребах учнів, а інформаційно-комунікаційні технології сприяють розвиткові навчання. Я зрозуміла, що без використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі складно розвинути навички у учнів такі, як творчість, іноваційність, ефективна співпраця з різноманітними групами, інформаційну граматність. Я зрозуміла, що надзвичайно важливе місце у проектній діяльності посідає оцінювання, що заохочує учнів до навчання та спонукає до розвитку навичок високого рівня. Мені імпонує спробувати свої сили працювати на Вікі, створювати блог. Після цього проекту я зможу ефективно передати знання своїм учням, обмінятися ідеями з колегами. Я познайомилася з ресурсами тренінгу і сподіваюсь, що це стане суттєвою допомогою у моєму навчанні.